ВестиПопуларно

(ВИДЕО) Новата претседателка без “Северна” во собранието

Гордана Силјановска-Давкова на нејзината инаугурација за претседател одлучи да не го користи името “Република Северна Македонија”

Како што најави Антонио Милошоски на неговиот Икс профил, грчката амбасадорка Филипиду ја напуштила собраниската ложа поради употреба на терминот “Македонија”

Дефинитивно ги доби срцата на патриотите.