ВестиПопуларно

Почина таткото на Тоше Проески

Дора Проеска, сестра на нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески, на својот Фејсбук профил објави тажна вест.

Дора Проеска на својот профил на Фејсбук објави дека нејзиниот татко Никола Проески починал со фотографија и кратка реченица – „Светол патот татко мој“.

Во коментарите Дора прима пораки за сочувство.

„Човекот, се би дал уште еднаш да ги гушне оние кои се преселиле во вечноста, ама се надеваме дека еден ден ќе се гушнемњ сите во прегратките на Бога“, гласи еден од коментарите.