ВестиПопуларно

Пукање на Супер Боул парадата во Америка

Победничката парада на Канзас Сити Чифс имаше тажен крај откако 44 годишниот Сахил Омар одлучи да пука во публиката.

Парадата на Канзас по победата на Супер Боул се одвиваше добро се до самиот крај кога почнаа да се слушаат пукотници во публиката.

Пукањето заврши со една жртва и 10 повредени. Кога пукачот почна да бега тој беше соборен од фановите на Канзас Сити Чифс, по што интервенираше полицијата.