Животни

(Видео) Ова куче има подобра завршница од Дарвин Нуњез

Скролајќи по видеата на Инстаграм, налетавме на едно кутре кое со скок-волеј ја удира топката која му ја нафрлаат прилично високо.

Да, кутрето притоа ја внесува топката во малото голче кое е поставено во дворот на оваа куќа.

Инаку, и покрај тоа што е многу подобар од минатата година, и првиот фудбалер во петте најдобри лиги кој стигна до дабл-дабл голови и асистенции, го ставивме Нуњез во насловот за да чепнеме некој од многуте фанови на Ливерпул.

Погледнете…