ЗабаваПопуларно

Се појави првата фотографија од Кејт Мидлтон откако имаше операција на абдомен

Првата официјална фотографија на Кетрин, принцезата од Велс, откако таа беше подложена на операција на абдоменот во јануари, беше објавена од нејзиниот сопруг Вилијам, принцот од Велс.

На сликата се гледа Кејт како седи надвор, опкружена со нејзините три деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис, на фотографијата заслужна за принцот од Велс.

„Ви благодариме за убавите желби и континуираната поддршка во последните два месеци. На сите им посакувам среќен ден на мајката“, се вели во објавата на нивниот официјален Инстаграм профил покрај фотографијата.

Од палатата не открија за што е нејзината операција, но рекоа дека е неканцерогено.