ВестиПопуларно

(ВИДЕО) Прва претседателска дебата по првиот круг: Силјановска и Пендаровски на дуел на ТВ21

Кандидатите за претседатели Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова денеска се соочија во „Претседателска дебата“ на ТВ21.

Пендаровска и Силјановска зборуваа за промената на Уставот и за Преговарачката рамка.

Силјановска кажа дека нема да прифати уставни измени, а Пендаровски дека истите нема да го решат проблемот, туку само ќе го продлабочат.

Секако, целиот дуел можете да го погледнете во продолжение: