ПопуларноСелебрити

„З*eбаа работа со ова однесување“ – Карди Би бесна откако полицијата ја терала да се соблече гола

Во неодамнешната сесија на Инстаграм, пејачката детално го опиша инцидентот, за кој рече дека потекнува од „дојава“ до полицијата од непознато лице. За време на застанувањето, според Карди, таа беше обвинета за трговија со дрога.

„Вие не знаете што ми се случи вчера“, им рече Карди на фановите. „Ме запреа полицајците. Ќе видите, наскоро ќе го објави видеото „ТMZ“. Мислеа дека шверцувам фентанил. И мислеа дека имам пиштол во мојот автомобил. Па ме запреа“.

Карди понатаму објасни дека инцидентот на крајот доведе до тоа да биде надвор со часови, дури и „пиштол гола“ во еден момент.

„Бев многу лута“, рече Карди за нејзиниот „лош ден“ во областа Лос Анџелес. „Тие ме држеа надвор, од прилика, три часа. Ме натераа да се разголам надвор. Многу беше лудо. Беше како сцена од филм. Да знаете ќе го тужам ЛАПД. Заебаа работа со ова однесување“.

Оттаму, Карди рече дека се обидела да им каже на полицајците која е всушност таа, притоа укажувајќи на тоа како обвиненијата немаат смисла. Сепак, додаде таа, „не ми веруваа“. Што се однесува до тоа кој е одговорен за првичниот повик, Карди тврдеше дека „еден од моите непријатели“ може да биде виновникот.

„Тие беа некои бели полицајци или нешто слично“, се сеќава Карди. „Тие не знаеја која сум јас, така што беа навистина строги со мене и сè тоа. Тие рекоа дека некој им дал дојава. Веќе се чувствувам како тоа да е еден од моите непријатели. Тие навистина се обидуваат да ми го уништат животот“.