ПопуларноСелебрити

Светски познатиот стример “Нинџа” дијагоностициран со рак

Популарниот Јутјубер и стример Нинџа им откри на своите обожаватели потресна дијагноза на рак.

Инфлуенсерот за игри, исто така познат како Тајлер Блевинс, се огласи на неговиот X профил за велејќи:⁠

„Океј, сè уште сум во малку шок, но сакам да ве информирам сите. Пред неколку недели отидов кај дерматолог за годишна проверка на кожата/бенка која Џес проактивно ми ја закажа.

Имаше бенка на дното на моето стапало што сакаа да ја отстранат чисто за безбедност.⁠

Но се врати како меланом, но тие се оптимисти дека го фативме во раните фази.“

“Нинџа” се смета како еден од најважните стримери откако на неговите стримови гостуваа ѕвезди како Дрејк, Тревис Скот и многу спортисти