Селебрити

(ВИДЕО) Марк Закерберг сподели видео во издание како како никогаш до сега!

За 4ти јули, денот на независноста на САД, Закерберг одлучи да постира видео во издание во кое што не сме го виделе до сега!

Газдата на мета сподели видео во кое носи смокинг додека држи знаме на САД, пие пиво, сето тоа додека сурфа.

Видеото собра над 150.000 лајкови и 1,4 милиони прегледи еден час по објавувањето.

Во 2021 година, Закерберг сподели слично видео каде што вози со хидрофолија додека го држеше американското знаме.