ПопуларноСелебрити

Ким Кардашијан ги изненади фановите со новата кариера

Ким Кардашијан, заедно со Ема Робертс и И. Марлен Кинг, треба да ја продуцира новата серија на Нетфликс насловена „Калабасас“

43 годишната мега ѕвезда, заедно со 33 годишната Ема Робертс од “American Horror Story” и креаторката на “Pretty Little Liars” Марлен Кинг ке бидат креатори на новата серија на нетфликс “Калабасас”

Серијата ке биде базирана на книгата “If you lived here you’d be famous by now” од Виа Беднер.

Серијата ке го следи патешествието на 16 годишна девојка по име Виа, која се сели во Калабасас откако нејзините родители одат во Калифорнија

Ким Кардашијан, чие реално шоу „Keeping Up With the Kardashians“ го доведе Калабасас во центарот на вниманието, продолжува да го проширува своето присуство во телевизијата и филмот.

„Калабасас“ го одбележува нејзиниот четврти голем проект по сценарио.

Покрај „Калабасас“, Кардашијан треба да глуми во комедијата на Нетфликс „Петтото тркало“ и трилер за Амазон. Таа, исто така, соработува со Рајан Марфи на правна драмска серија за Hulu.