ПопуларноСелебрити

Кристијан Бејл повторно непрепознатлив за неговата нова улога!

ТВ водителка се „засрами“ откако помина покрај Кристијан Бејл без да го препознае по зголемувањето на килограмите на актерот

Кристијан Бејл е прилично познат по драстичните промени на формата на филмската сцена и е добро познат по неговата неверојатна способност целосно да го трансформира својот изглед за своите улоги.

Тој е толку добар во тоа што понекогаш луѓето можат да поминат покрај оскаровецот без да го препознаат – дури и кога ќе седнат и ќе го интервјуираат.

Да бидеме фер, освен ако не сте во тек со претстојниот распоред на ѕвездата на “Equilibrium” и со кого се подготвува да игра, може да биде тешко да се погоди како ќе изгледа.

Тој ослабе 25 килограми кога глумеше во трилерот „Machinist“ од 2004 година како слаб индустриски работник, што го симна на застрашувачки 54 килограми.

Бејл потоа се врати на големо за Бетмен започнува следната година, додека мораше да го оживее својот силен суперхеројски изглед и мускули за продолженијата The Dark Knight и The Dark Knight Rises во 2008 и 2012 соодветно.

Тој, исто така, слабееше за Rescue Dawn (2006) и The Fighter (2010), пред повторно да се натрупа во 2013 година за да глуми буцкаст измамник во American Hustle, со што ја качи килажата на 110 килограми.

Но, филмската легенда навистина ја покажа својата посветеност на својата работа додека го снимаше Vice во 2018 година, каде што ја презеде улогата на поранешниот потпретседател Дик Чејни.

Тој откри дека се ранел со лопата за да ја постигне својата цел за филмот и повеќе да личи на политичарот кој служел под Џорџ Буш и бил клучен играч во надворешната политика на САД.

Освен што драстично го зголемил внесот на калории за да се здебели уште 40 килограми, Бејл ја избричил и главата и ги обоил веѓите за да го отслика изгледот на Чејни.

Помогнаа и периките и протезите за лице, но тие ги немаше ставено кога Гејл Кинг – водител на американската емисија CBS Mornings – успеа целосно да го заобиколи зад сцената непосредно пред да го интервјуира во 2017 година.

Тие разговараа за неговата драма во западниот дел од свето, меѓутоа, презентерите беа повеќе преокупирани со неговиот изменет изглед за Vice,

Кинг призна: „Засрамена сум, отидов во зелената соба и истрчав веднаш покрај тебе и реков: „Каде е Кристијан Бејл? Мислев дека е тука!

И тие ми рекоа: „Тој е таму, во црно-белата кошула“, а јас морав да се вратам како „О, здраво Кристијан Бејл!“

Бејл ја увиде смешната страна на грешката на Кинг и призна дека „изгледал малку поинаку“, бидејќи накачил „многу тежина“ и ја променил фризурата за неговата нова улога.