Селебрити

Причината поради која Џеки Чен ја остави ќерка му на улица

Додека нејзиниот татко уживал светска слава, признание и богатство, оваа девојка доживеала финансиски проблеми, поради што спиела под мост и чекала ред за бесплатна храна само за да преживее со тоа што ја напуштил.

Во својата книга „Never Grow Up“, Џеки Чен детално го опишал неговиот турбулентен љубовен живот. Филмската ѕвезда родена во Хонг Конг се омажи за својат а единствена сопруга, поранешна тајванска актерка, во 1982 година.

Двојката го дочека своето единствено дете, синот, на 3 декември 1982 година. Истата година кога се венчал и станал татко, се појавила вест дека имал афера.

Се испостави дека Џеки Чен ја изневерувал својата сопруга со поранешен моде и нивната врска роди резултирало во дете, ќерка, која ја пречекаа на 19 ноември 1999 година.

Чен во својата автобиографија открил дека веста за неговото неверство предизвикала хаос бидејќи морал да сфати како да ја сподели веста со сопругата.

“Кога се појавија вестите за аферата што ја има, медиумската лудило беше како бомба да пукнала. Сакав да и се јавам на жена ми, но не знаев што да кажам. Не би можел да го објаснам ова. Не беше грешка што можев да ја поправам со тоа можев да кажам е: „Жал ми е“.”

Режисерот сфатил дека се однесувал надвор од карактер и го разочарал својот сопружник, и со тоа сознание, морал да ги исправи работите. Неколку дена подоцна, тој свикал семеен состанок, вклучително и неговата сопруга и нивниот син, каде што се извинил за својата грешка.

На уште едно изненадувачко откритие, боречкиот уметник во интервју во 2015 година призна дека бил принуден да се ожени со неговата сопруга откако таа останала бремена со нивниот син, додавајќи дека никогаш немало намера да се ожени. Тој откри:

„Тоа беше несреќа што го зачна Џејси. Никогаш не помислив да се оженам, но чувствував дека тоа е слично на тоа да ме принудат да се оженам“.

Чен исто така, признал дека имал многу девојки на млада возраст, пред тајно да се ожени со својата сопруга во кафуле во Лос Анџелес. Двојката е во брак четири децении. Без оглед на нивната долготрајна заедница, каскадерот неколку пати се шпекулираше дека и бил неверен на својата сопруга.

Покрај тоа, таткото на девојчето признал дека не бил добар татко за своите деца. Тој го сподели своето силно верување во физичкото дисциплинирање на децата бидејќи тие се непослушни – како што правеше со својот син кога тој беше помлад.