ПопуларноСелебрити

Славна американска тиктокерка која го покрива случајот на Пи Диди денес “мистериозно” почина

Кајл Мариса Рот, која собра повеќе од 175.000 следбеници на TikTok, се прослави со прикачување видеа на кои коментира озборувања и забавни вести на славните личности

Таа неодамна пред својата смрт постираше видео за сега познатите “Пи Диди” забави за кои имаше рација на трите куќи на Пи Диди.

Таа во едно од нејзините последни видеа, зборува за деталите на забавите на Пи Диди и како тој барал да ми бидат донесени стрејт мажи “за забава”. Таа исто така спомнува големи ѕвезди од филмската и музичката индустрија.

Воглавно таа зборува за тоа како Џеј Зи и Бијонсе биле чести гости на забавите на Диди. Откако Диди западнал во проблеми со полицијата, тие веднаш ги избришале сите фотографии на социјалните мрежи кои што асоцираат со славниот рапер.

Понатаму исто се споменува славниот боксер Флојд Мејведер за кој наводно имало “експлицитни видеа”, како и за Сајмон Кауел и Рајан Сикрест. Целото видео може да го видите подолу.

За жал, Кајл Мариса Рот денес почина од непознати причини како што изјавува нејзиното семејство.

Сестрата на Кајл, Линдзи изјави “Сеуште не знаеме што се случило. Знам дека многу ја сакавте поради нејзиниот хумор, интелигенција, убавина и многу други работи. Доколку некој сака да стапи во контакт, тука сум за да споделуваме спомени”

Рот почина на 36 годишна возраст.