ПопуларноСелебрити

Ребел Вилсон изведе трансформација каква што не сме виделе до сега

Бунтовничката Вилсон сподели тони фотографии од костими за капење и бикини среде нејзиното импресивно слабеење од 35 килограми, и се чувствува себеси без разлика на тежината.

Ѕвездата на Pitch Perfect откри дека ослабела „30, 35 кила, можеби малку повеќе“ за време на видео на Инстаграм во јули 2022 година. Таа е фокусирана на одржување на добра диета и рутина вежбање откако ја објави својата „Година на здравјето“ на Нова Година. Ден 2020 година.

Актерката откри во јануари 2024 година дека имала неуспех откако немала време да оди во теретана. „Работењето навистина напорно значеше дека, поради сиот стрес, се здебелив 14 килограми!“ сподели таа. „Тоа ме прави да се чувствувам лошо за себе… не треба… но тоа го прави. Навистина сум горда на работата што ја работев на новите филмови и моите мемоари, тоа беше многу и изгубив фокус на мојот здрав начин на живот“.

Нејзината желба да биде мајка го поттикна нејзиното слабеење.

За време на посетата на нејзиниот лекар за плодност во 2019 година, ѝ беше кажано дека „ќе направи многу подобро“ ако е поздрава и има поголеми шанси да ги извади и замрзне јајцата ако изгуби тежина.

„Бев изненаденa. Си помислив: „О Боже, овој човек е толку груб“. Но, тој беше во право. Носев многу вишок килограми“, изјави Ребел за People. „Речиси како да не размислував за моите потреби. Мислев на потребите на идните деца кои навистина ме инспирираа да станам поздрав“.

Но сега Ребел изгледа подобро од било кога и на тоа укажуваат и нејзините летни слики