Селебрити

(ФОТО) Магичните раце на Лионел Меси

Доколку живеете под камен, вчера Шпанија ја порази Франција со резултат од 2 спрема 1 за да стигне до финалето на Европското првенство 2024.

Натпреварот започна лошо за шпанците откако примија гол во првите 8 минути од натпреварот но секако дека тие не изгубија надеж. Веќе во 25та минута резултат беше 2-1 благодарение на головите на 16 годишниот Ламин Јамал кој воедно стана најмладиот стрелец на европските првенства и 26 годишниот Дани Олмо.

Откако заврши натпреварот на социјалните мрежи искочија слики од како Лионел Меси го бања 4 годишниот Ламин јамал во кадичка.

Исто така излезе слика од Лионел Меси со Дани Олмо, ама не како го бања!

Eве ги двајцата како и носат слава на Шпанија!