Спорт

А, ги видовте ли парадите на Столе против Реал?

Реал Мадрид едноставно нема победнички рецепт против Рајо Ваљекано и нашиот Столе Димитриевски, па и вторпат сезонава не успеа да ги победи.

Одлична партија против Реал Мадрид имаше македонскиот чувар на мрежата Столе Димитриески.

Ќе издвоиме две паради на Столе. Првата беше по слободен удар на Тони Крос, а втората по обид на Хоселу.

Двете можете да ги видите во видеата подолу.