ПопуларноСпорт

(Видео) Балканско шоу пред Ол Стар: Јокиќ го полеа Дончиќ со вода, овој “маалски” го опцу

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ имале свое шоу кога Србинот го полеа Словенецот со вода за време на интервју.

Имено, двајцата играчи се избрани за стартери на Западот, а пред главниот натпревар, во текот на тренингот и конференцијата, одлучиле да направат шоу.

Уследило давање на изјави, Дончиќ одговараше на прашања, а потоа се појави Јокиќ и го полеа со вода. Како што можете да слушнете на приложеното видео, Дончиќ му вели: „Ууу, маму ти ј*бем“, што не мораме баш да ви го преведеме.

Ол Стар натпреварот е на програмата меѓу недела и понеделник од два часот.