Спорт

(ВИДЕО) Голови од најсилните лиги викендов кои можеби ги пропуштивте

Викендов се одиграа натпреварите од најсилните лиги во Европа. Фаворитите во главно беа поуспешни, а ние во продолжение ви ги пренесуваме “поголестите” натпревари.

Ливерпул – Барнли

Нотингем – Њукасл

Вест Хем – Арсенал

Астон Вила – Манчестер Јунајтед

ПСЖ – Лил

Ница – Монако

Баер Леверкузен – Баерн Минхен

Штутгарт – Мајнц

Каљари – Лацио

Рома – Интер

Џенова – Аталанта

Милан – Наполи

Реал Мадрид – Џирона

Барселона – Гранада