Спорт

(Видео) Колабираше 30 годишен египетски фудбалер на сред терен

На натпреварот во екипетската лига помеѓу “Modern Future FC” and “Ittihad” Ахмед Рефеат имаше ненадеен срцев удар.

Египетскиот репрезентативец доживеа срцев удар и беше пренесен во болница. По еден час, неговото срце повторно почнало да чука.

Докторите велат дека никогаш не виделе ваков случај.

Ова е трет пат во неделава играч да колабира на терен.