Спорт

(ВИДЕО) Србинот Ненад Бјелица малце ја претера па доби црвен картон!

Ненад Бјелица, селектор на бундеслигашот Унион Берлин беше исклучен од натпревар од кога влезе во расправија со Лерој Сане.

Имено, Бјелица не сакаше да му ја даде топката на Сане за тој да изведе аут, Сане почна да се џапа, па Бјелица го пречека со два, три шлаканици во лицето по што беше исклучен од натпреварот. Неговиот тим и играчите беа брзи да ги раздвојат двајцата но веќе беше доцна.

Бјелица по натпреварот се огласи „Реагирав на начин на којшто не требаше. Црвениот картон што го добив беше тотално заслужен.“

И покрај тоа што Бјелица ја прифаќа вината, останува да видиме олкава ќе биде неговата казна останува да видиме