Спорт

(Видео) Цимикас се возбуди повеќе од што треба при голот на Ван Дајк

Ливерпул вчера го победи Челзи со финалето од Карабао Купот, доцна во продолжението, со 1-0.

Творец на победата беше капитенот Вирџил Ван Дајк, по асистенција на Константинос Цимикас.

По голот, Ван Дајк истрча да го прослави голот, се фрли на тревата, а Цимикас му ги фати двете нозе и…видете си сами.

Коментарите под видеото во главно викаат: „Па добро, сепак е Грк”, „Тоа е грчкото наследство“, „Цимикас само што измисли нов начин на прослава, мисионерска прослава“.