ПопуларноСпорт

Екс фудбалерот на Барселона осуден на 4 ипол години затвор

Суд во Шпанија одлучи дека бразилскиот интернационалец Дани Алвес е виновен за силување на девојка во ноќен клуб во Барселона

Пресудата за Дани Алвес ке биде долга 4 години и 6 месеци и исто така ке мора да плати 150 илјади евра компензација на оштетената како и судските трошоци.

Откако ке му заврши казната, 5 години ке треба да биде надгледуван од надзорник и нема да смее да комуницира со оштетената 9 години и 6 месеци.