Спорт

“Интимни” звуци ја прекинаа прес конференцијата на Лука Дончиќ

Бо вториот натпревар помеѓу Далас и Оклахома од НБА плејофот, Далас успеа да дојде до значајна победа што го изедначи резултатот на 1-1

По наптреварот, Лука Дончиќ одговараше прашања на прес конференцијата кога беше прекинат од гласни интимни звуци што го одвлекоа вниманието на сите присутни!

Како што се пренесува, звуците доаѓале од телефон на новинар кој по грешка исклучил bluetooth па тоа што го гледал станало познато за сите!