Спорт

Каков е овој ѕвер што го вози Новак? Колку чини ова лудило со кое управува тенискиот ас

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, престојува во Белград каде веќе наголемо почнал да се подготвува за продолжението на сезоната.

Српскиот ас се возел низ главниот град и пристигнал на тренинг на Кошутњак во спектакуларен „Land Rover Defender“ автомобил.

Новак го возел овој автомобил којшто е вреден околу 150.000 евра.

Погледнете ги ексклузивните фотографии кои ги објави српски „Курир“: