Спорт

Кристијано Роналдо повторно испровоциран од арапската публика

Кристијано Роналдо дозволи да биде испровоциран натпреварот помеѓу Ал Наср и Ал Шабаб, откако навивачите пеаја “Меси, Меси”

На натпреварот, Роналдо успеа да го постигне својот 877ми гол во кариерата.

Откако Роналдо потпиша за Ал Наср, во 51 натпревари има постигнато 45 голови и 13 асистенции.