ПопуларноСпорт

Лавина од реакции кон Ким Кардашијан откако нејзиниот син е забележан со Лионел Меси

Јавноста на Америка беше поделена откако го видоа синот на Ким, Сеинт Вест, како изглегува на натпревар во улога на маскота за Лионел Меси

Не е тајна дека децата на Ким Кардашијан и Канје Вест може да имаат се што ќе посакаат, но овој, според американската јавност, малку ја претераа.

Осумгодишниот син на Ким, Сеинт, кој го дели со Канје Вест беше забележан како го држи Лионел Меси за рака пред натпреварот помеѓу Интер Мајами и ЛА Галакси!

Кардашијан одлучи да го постира својот син на Инстаграм (како и секоја мајка) и напиша “Сеинт со Меси излезе на терен вечерва на натпреварот помеѓу Интер Мајами и ЛА Галакси! Тој го живее сонот!!”

Со оглед на тоа што Ким Кардашијан не е баш најсаканата личност во САД, реакциите не беа баш најдобри на нејзиниот пост!

„Би било прекрасно доколку некое дете што навистина ја заслужува ја добие таа можност.

Додека друг рече: „Среќата може да се купи со пари. Дебатата е затворена!“

А трет додаде: „Зборувај за привилегија. Се надевам дека ќе може да ја шутне топката“, додека четвртиот едноставно праша: „Колку плати?“

Други брзаа да ја бранат Ким поради видеото, но многумина истакнаа дека Сеинт е сè уште дете и има право да ги исполни своите соништа, без оглед на тоа кои се неговите родители.

„Луѓето лути на ова се патетични“, напиша еден од нив. „Доколку можете да го направите тоа за вашето дете, сите ќе го направите ако тоа е она што тие го сакаа. Ким може и таа го стори тоа“.

Додека друг додаде: „Тоа е неверојатно, @KimKardashian!! Тој дефинитивно го живее својот најдобар живот како што треба!“