ПопуларноСпорт

Навивчката група на Интер “Curva Nord” спомената во новиот албум на Канје Вест!

Во новиот албум на Канје Вест “Vultures” како колаборатор е спомената навивчакта група на Интер Милан “Curva Nord” за 2 песни. Групата играше улога во скандирањата и хорските вокали во две песни!

Песните на кои што учествуваше навијачката група се “Stars” и “Carnival”. На раперот му беше даден дрес од Интер Милан и тој учествуваше на еден од натпреварите од Лигата на Шампионите против Атлетико Мадрид.

https://twitter.com/GetInspired_EU/status/1757051077323587879?s=20