ПопуларноСпорт

ПРЕСВРТ? Килиан Мбапе забележан на аеродромот во Барселона

Покрај сите гласини кои што го врзуваат Мбапе со потпис во мадридски Реал, утрово тој беше забележан на аеродромот во Барселона, Ел Прат каде што даваше автограми на фанови на Барселона!

Килиан Мбапе утрово беше забележан во Барселона каде што фановите успеа да украдат некоја слика со него, а воедно и да добијат автограм на нивните реквизити.

Исто така Мбапе беше прашан од новинарите дали неговиот трансфер во Реал Мадрид е потпишан, но Килиан Мбапе реши да не одговара на прашањате од медиумите.