Спорт

“Сите го сведочите овој грабеж” – Роналдо фуриозен откако Ал Наср испадна од Саудискиот Суперкуп

Кристијано Роналдо гестикулираше кон публиката велејќи „Сите вие ​​сте сведоци на овој грабеж“ по неговото исклучување откако Ал Хилал го исфрли Ал Наср од Суперкупот на Саудиска Арабија

Роналдо изгледаше како да го удри со лакт Али Ал-Булаихи пред судијата да му покаже директен црвен картон, а потоа португалската ѕвезда изгледаше блиску да ја удри топката во правец на судијата!

Покрај поразот од Купот, Ал Наср заостанува 12 бода зад Ал Хилал во лигата и Роналдо допрва треба да ги победи во своето време во Саудиска Арабија

Фрустрирачка сезона за CR7