ПопуларноСпорт

“Тој беше премногу совршен” – Рикардо Кака жртва на една од најбизарните причини за развод!

Рикардо Изексон дос Сантос Леите, популарно познат како Кака или Рикардо Кака, е поранешен бразилски фудбалер. 41-годишниот играч играше за врвни европски клубови како Милан и Реал Мадрид.

Сметан за еден од најзгодните фудбалери, Кака ужива во масовно следење на навивачи а особено од жените. Кака се ожени со својата сакана од детството, Каролин Селино, во 2005 година, но нивниот брак не траеше долго.

Кака и Керолин се познаваат уште од детството и ја подигнаа својата врска на повисоко ниво во 2005 година. Двојката го прифати родителството за прв пат во 2008 година кога го пречека својот син Лука, а подоцна, во 2012 година, беше благословена со ќерката Изабела. . Сè одеше одлично се додека парот во 2015 година не објави дека се разведува, шокирајќи ги своите обожаватели до срж.

Поранешната сопруга на Кака, Каролин Селино, ја откри причината за нивната разделба

Каролин Селино се разведе од Кака по десет години брак. Сега, зборувајќи за истото, Селино откри дека Кака бил совршен сопруг, но не била среќна во таа врска. Керолин додала дека Кака никогаш не ја изневерил и и дал се што и било потребно, вклучително и две прекрасни деца. Тој беше премногу совршен за неа, а тоа беше главната причина поради која се разведе од него. Според зборовите на Керолин:

„Кака никогаш не ме изневери, се однесуваше добро со мене, ми даде прекрасно семејство, но не бев среќна, нешто недостасуваше. Проблемот беше што тој беше премногу совршен за мене“.

Иако Кака и Керолин имаа совршени односи, дуото не можеше да го одржи својот брак, па се разделија во 2015 година. После тоа, во 2017 година, Кака повторно пронајде љубов. Фудбалерот стапи во врска со бразилската манекенка, Каролина Диас. Дуото се венчаа две години подоцна во 2019 година и станаа родители на две ќерки, Естер и Сара, родени во 2020 и 2023 година, соодветно.