Спорт

(Фото/Видео) УЕФА го затвори навивачкиот сектор на Легија, но полските ултраси имаа друг план

Легиа Варшава испадма во плеј-оф доигрувањето за осмина финалето од Конференциската лига од норвешки Молде. Гостите во Варшава победија со 0-3 и со вкупен резултат 6:2 минаа понатмау.

УЕФА за овој натпревар ја казни полската екипа со затворање на домашната трибина Зилета, а во другиот сектор бил дозволен влез само за деца до 14 години.

На трибината се појавил транспарент “Овој пат победи, УЕФА”. На другиот дел од стадионот Полјаците развлекле на кој пишувало “Изнадување, мајкое*ачи”.

Сега полскиот клуб би можел да добие нова казна.