Технологија

Овие куќи се дизајнирани од вештачка интелигенција: Луѓето пишуваат дека тие се најубавото нешто што го виделе

Уште еднаш, луѓето се воодушевени од она што го создаде вештачката интелигенција.

„Потопете се во свет во кој занаетчиството се среќава со иновациите, создавајќи рај каде секој детал е прецизно дизајниран за ваша врвна удобност и уживање“, стои во насловот на домовите создадени со вештачка интелигенција, објавени на Инстаграм. Тоа е потценување, но луѓето се воодушевени.

На фотографиите се прикажани прекрасни куќи во нијанси на бела, сива, кафена и голи тонови.

Вилите се создадени во различни стилови, сите украсени со палми, тениско игралиште и базен, додека внатрешноста е украсена со фонтана, камин, високи прозорци кои пропуштаат многу светлина, мермерни кујни и кристални лустери.

„Ова е најубавото нешто што сум го видел“, „Куќа од соништата“, „Прекрасна е“, „Одзема здивот“, „Магично“, „Изгледа толку реално“, „Толку е убаво, како од бајка“ само да наведам неколку од коментарите.

Патем, архитектите веќе нашироко користат вештачка интелигенција за да креираат различни проекти, а како изгледаат другите куќи, во малку помодерен стил, погледнете во продолжение: