Хороскоп

Познат руски астролог тврди дека овие 3 знаци во февруари ги очекува изобилство, среќа и напредок: Парите буквално ќе им се „лепат за прсти“

Павел Глоба, познатиот руски и советски астролог, предвидел дека во февруари три знаци на Зодијакот ќе постигнат вртоглав успех. Еве кои ќе бидат миленици на ѕвездите во неделите пред нас.

На кому му се насмевнува поволен месечен хороскоп за февруари и кому се особено ѕвездите наклонети? Глоба тврди дека следниот месец Раковите, Рибите и Близнаците ќе уживаат повеќе од било кој друг.

Рак

Раковите ќе имаат најмногу среќа на полето на кариерата во февруари. Работите ќе одат по нагорна патека, претпоставените ќе ги забележат вашите достигнувања и може да дојде и до големо унапредување. Исто така, очекувајте паричен поттик или покачување.

Ве очекуваат многу добри настани на личен план, пред сè поврзан со можноста да поправите некои стари грешки и да започнете одново. Она што може да ја засени месечината пред вас се честите конфликти – ѕвездите ви порачуваат да бидете потолерантни.

Риби


Ве очекува луда среќа кога се во прашање финансиите. Парите буквално ќе продолжат да ви се слеваат во џеб во текот на февруари-не ги трошете парите!

Ѕвездите ви кажуваат дека непромисленото трошење пари може да ги „заплаши“ финансиските текови. Бидете паметни и поволниот финансиски период ќе трае уште подолго! Исто така, во февруари ве очекуваат интересни познанства, а можно е нова личност целосно да ви го промени животот.

Близнаци


Меркур во февруари ќе им помогне на Близнаците во создавањето нови врски, воспоставувањето деловни контакти. Планетата не само што ќе ја зголеми потребата на Близнаците за комуникација, туку и ќе им обезбеди на овие луѓе нови можности за учење.

Меркур значително ќе им ја зајакне меморијата, ќе им помогне да стекнат нови искуства на патувањето и едноставно ќе ги развесели. Во финансиската сфера на животот, претставниците на овој знак ги чека среќа во втората половина на месецот.