Храна и Здравје

Ако немате проблем со холестерол, еве едно сендвиче што може да си го направите сами

Скролајќи по ТикТок, “tumbnail”-от на ова видео буквално ни го укочи прстот и моравме да застанеме. Седнвичов личи феноменално, ама не е за секој.

Се вика “Chopped Cheese”, а нема да го преведеме пошо мислиме дека ќе звучи сменшно.

Па иде вака. Пропржуваш кромид, лук и зелена пиперка во мешавина од путер и маслиново масло.

Потоа го ставате меленото месо и зачинувате со сол, бибер или некои други зачини кои ги сметате за добри.

Откако сето тоа заедно ќе се промеша и ќе смени боја, од горе му фрлате парчиња кашкавал (мислам дека девојката кажа чедар) и чекате да се стопи.

Лепчето нормално мора да се потпече. Иако девојката не вика така, ни е мислиме дека треба малку со вегета, како што го праиме за Први мај на скара.

Па, на лебот оди кечап-мајонез (таа вика многу), и салата по избор, а таа става и авокадо.

Сендвичов изгледа феноменално.

@moribyan

Chopped Cheese at home 🤎 i usually add beef bacon too but i was out 🥺 recipe up on the blog as always!

♬ Lo-fi hip hop – NAO-K