Храна и Здравје

Марина ви гарантира дека подобра салата не сте пробале

Во потрага по содржини со кои ќе ви го привлечеме вниманието, налетавме на едно Инстаграм видео од Марина Горњивска.

И искрено, многу ни е мерак кога ќе налетаме на наш чоек, македонски креатор на квалитетни дигитални содржини, а богами и рецепти.

Е сега, според тоа што можеме да го видиме најгоре на нејзиниот профил, Марина е фитнес тренер, а исто така низ видеата ќе ве едуцира за тоа како да се храните здраво и убаво.

Е сега, да прејдеме на поентата. Марина вика дека ваква салата не сте пробале, па ние ја пробавме, и можеме да ви го кажеме истото.

Потребни состојки:

  • Марула
  • Црвена пиперка (ако сакате може и лута)
  • Домат
  • Маслинки и пчека.

Дресингот го правите од варени јајца, павлака, маслиново масло, сол и бибер.

А како се прави сето сето тоа, можете да си видите сами во приложеното видео: