Author: Дејан

Храна и Здравје

Напиток кој топи килограми и ги отстранува мастите! Тиктокерка тврди дека слабее и додека спие – тајната е во една состојка (ВИДЕО)

Тиктокерката “MeaganOnline” тврди дека напитокот од оризова вода, освен што го поттикнува растот на косата и виталноста на кожата, помага

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

Богородица и Евзони повторно работат: Нормализиран сообраќајот по пожарот на грчка страна

Граничниот премин Богородица е повторно отворен и нормално функционира, соопштија од Министерство за внатрешни работи. Македонскиот граничен премин заедно со

Прочитај повеќе
Технологија

„Google“ е блиску до својата најголема аквизиција досега: Еве за кој стартап станува збор

Сопственикот на Google, “Alphabet“, моментално води напредни преговори за купување на брзорастечкиот стартап за сајбер-безбедност “Wiz” за околу 23 милијарди

Прочитај повеќе
ПопуларноСелебрити

Австралија го депортира бендот на Џек Блек откако посакаа атентатот на Доналд Трамп да биде “успешен следниот пат”

Моментал Холивудскиот актер Џек Блек и неговиот бенд “Tenacious D” се на турнеја во Австралија кај што ги посетуваат сите

Прочитај повеќе
Хороскоп

Лав и Скорпија НИКАКО, Бикот сака блискост, не им одговара на Водолиите кои преферираат слобода – Најдобрите и најлошите астро комбинации

Доколку сте во врска или започнувате врска, обрнете внимание на астролошките аспекти на вашата врска. Дали и вие веднаш го

Прочитај повеќе