Вести

ВестиПопуларно

Богородица и Евзони повторно работат: Нормализиран сообраќајот по пожарот на грчка страна

Граничниот премин Богородица е повторно отворен и нормално функционира, соопштија од Министерство за внатрешни работи. Македонскиот граничен премин заедно со

Прочитај повеќе
Вести

(ВИДЕО) Објавена страшна снимка од електричар кој го удира струја: Почнува да се грчи на скалите, а потоа доаѓа неговиот ангел чувар

На социјалните мрежи кружи драматично видео, снимено на 8-ми јули во провинцијата Чонбури во источен Тајланд. Сангиам Куеконг (82) најмила

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

(ВИДЕО) Патување со брод претворено во хорор! Девојка мистериозно исчезнала пред 27 години, најновите информации за неа ќе ве шокираат!

Ејми Лин Бредли исчезнала од луксузното крстарење на кое била со своите родители. Имала 23 години, а сега многумина веруваат

Прочитај повеќе
Вести

Мистерија на Крф: На плажа пронајдено безживотно тело на жена, до неа цело време бил нејзиниот партнер

Властите започнаа истрага за да ја разјаснат причината за смртта на жената. На плажата во Ретимно, Крф, вчера, 15 јули,

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

(ВИДЕО) Калинка починала на сон на 14 години, но потоа обдукцијата покажала морничава вистина: Татко и не се откажал од потрагата по виновникот и чекал 30 години на правдата

Убиството на Калинка Бамберски со години го интригирало светот, станувајќи едно од најпознатите злосторства во историјата, а целата приказна добила

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

Распарчени тела пронајдени во депонија! Убиецот признал: Убив 42 жени

Полицијата во Кенија уапси маж осомничен за убиство на најмалку девет жени. Телата на жртвите се пронајдени осакатени во напуштен

Прочитај повеќе