Популарно

ВестиПопуларно

Богородица и Евзони повторно работат: Нормализиран сообраќајот по пожарот на грчка страна

Граничниот премин Богородица е повторно отворен и нормално функционира, соопштија од Министерство за внатрешни работи. Македонскиот граничен премин заедно со

Прочитај повеќе
ПопуларноСелебрити

Австралија го депортира бендот на Џек Блек откако посакаа атентатот на Доналд Трамп да биде “успешен следниот пат”

Моментал Холивудскиот актер Џек Блек и неговиот бенд “Tenacious D” се на турнеја во Австралија кај што ги посетуваат сите

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

(ВИДЕО) Патување со брод претворено во хорор! Девојка мистериозно исчезнала пред 27 години, најновите информации за неа ќе ве шокираат!

Ејми Лин Бредли исчезнала од луксузното крстарење на кое била со своите родители. Имала 23 години, а сега многумина веруваат

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

(ВИДЕО) Калинка починала на сон на 14 години, но потоа обдукцијата покажала морничава вистина: Татко и не се откажал од потрагата по виновникот и чекал 30 години на правдата

Убиството на Калинка Бамберски со години го интригирало светот, станувајќи едно од најпознатите злосторства во историјата, а целата приказна добила

Прочитај повеќе
БизнисПопуларно

Бизнисменот Чедо Радомировиќ им подлегна на повредите! Беше пројаден кај село Орман

Чедо Радомировиќ, познат и како Чедо Радо, починал во болница откако бил пронајден повреден кај селото Орман. Во околу 19

Прочитај повеќе
ВестиПопуларно

Распарчени тела пронајдени во депонија! Убиецот признал: Убив 42 жени

Полицијата во Кенија уапси маж осомничен за убиство на најмалку девет жени. Телата на жртвите се пронајдени осакатени во напуштен

Прочитај повеќе