Спорт

Спорт

Девојката на Дани Олмо има турбулентно минато. Нејзиниот партнер завршил во затвор, се развела па се омажила за друг

Лаура Шмит ужива најголема популарност досега, а причината за тоа е дефинитивно тоа што таа е понежната половина на фудбалерот

Прочитај повеќе
Спорт

Барбора Крејчикова ја освои првата титула на Вимблдон, победувајќи ја Јасмин Паолини во тензично финале

Барбора Крејчикова го освои својот втор грен-слем и првата титула на Вимблдон во саботата, на крајот победувајќи ја Италијанката Јасмин

Прочитај повеќе
ПопуларноСпорт

Македонскиот репрезентативец играше со фризура – МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ против Шпанија

На Европското првенство за млади кошаркари кое се оджува во Полска, Македонската репрезентација отвори против фаворизираната Шпанија и изгуби со

Прочитај повеќе
ПопуларноСпорт

(ВИДЕО) Жестока тепачка! Играчите на Уругвај влегоа на трибина и се пресметаа со навивачите на Колумбија во полуфиналето од Копа Америка

Ноќеска се играше вториот полуфинален дуел од Копа Америка во кој се сретнаа Уругвај и Колумбија, а крајот никој не

Прочитај повеќе
ПопуларноСпорт

(ВИДЕО) Скандал на “BBC”, Ѓоковиќ го прекина интервјуто: Имаш некое друго прашање?

Новак Ѓоковиќ е главна вест во сите светски медиуми, откако по победата над Холгер Руне ги прозва навивачите на Вимблдон.

Прочитај повеќе
ПопуларноСпорт

“Тој беше премногу совршен” – Рикардо Кака жртва на една од најбизарните причини за развод!

Рикардо Изексон дос Сантос Леите, популарно познат како Кака или Рикардо Кака, е поранешен бразилски фудбалер. 41-годишниот играч играше за

Прочитај повеќе