Храна и Здравје

Храна и Здравје

Напиток кој топи килограми и ги отстранува мастите! Тиктокерка тврди дека слабее и додека спие – тајната е во една состојка (ВИДЕО)

Тиктокерката “MeaganOnline” тврди дека напитокот од оризова вода, освен што го поттикнува растот на косата и виталноста на кожата, помага

Прочитај повеќе
Храна и Здравје

Ова мора задолжително да го правите по пливање во базен, бактериите можат да навлезат во нервниот систем

Лекарите советуваат да се внимава во базените, езерата и морињата поради честите инфекции на увото предизвикани од бактерии и габи,

Прочитај повеќе
ПопуларноХрана и Здравје

Сакате да ги изгубите мастите од стомакот? Практикувајте една навика, вели докторот

Губењето на вишокот маснотии од стомакот може значително да го подобри нашето целокупно здравје. „Вишокот на стомачни масти обично е

Прочитај повеќе
Храна и Здравје

Тоа е едно од најздравите растенија во светот, но никој не го јаде: Ја чисти крвта, го штити срцето, ги лекува црниот дроб и зглобовите

Копривата е исклучително лековито растение кое има бројни придобивки за нашето здравје, поради што уште од античко време се користи

Прочитај повеќе
Храна и Здравје

Сите фрлаат лисја од јагода, а немате поим колку се лековити: Докторот откри дека листот е хранлив исто како и овошјето

Експертот ги објаснува сите придобивки од нивното консумирање Додека светло-црвените, сочни јагоди често заземаат централно место во нашите чинии, можеби

Прочитај повеќе
Храна и Здравје

Доктор откри кои 3 намирници предизвикуваат гасови во цревата: Многумина ги јадат секој ден, а предизвикуваат и многу гасови

Повеќето луѓе не можат да замислат ден без млечни производи, но за некои тие се причина за стомачни проблеми Одредени

Прочитај повеќе